
Wszyscy pragniemy zieleni łąk, czystego powietrza, zapachu lasów, świergotu ptaków, odpoczynku na „łonie przyrody”, a jednocześnie jesteśmy tego największymi niszczycielami. Powinniśmy pamiętać, że stanowimy cząstkę przyrody i stale za nią odpowiadamy.
Bo
kochać przyrodę to znaczy być odpowiedzialnym za jej los, chronić ją zawsze nie tylko w czasie organizowanych uroczystości, konkursów czy spotkań.
Plan spotkania 17.03.2010 r.(środa). Zajęcia terenowe.
1/ Godz. 1230 zbiórka na Placu Paderewskiego – przy Biedronce.
2/ Dokumentowanie przebiegu spotkania – zdjęcia + filmik.
3/ Rys historyczny i geograficzny rzeki. – p. Adam Pulit
4/ Kilka słów o projekcie „Zaadoptuj rzekę” – p. Joanna Schulz.
5/ Ogłoszenie konkursów- fotograficznego, plastycznego i literackiego.
6/ Legenda o źródłach Głomi- prezentacja – Daria Kołodziej.
7/ Przejście brzegiem Głomi (nasz fragment).
8/ Sprzątanie – zbieranie śmieci na brzegu.
9/ Podsumowanie.

17 marca o godz. 12 15 członkowie szkolnego koła LOP i inni zainteresowani uczniowie z SP nr 1 ( w sumie 30 uczniów) pod opieką p. Schulz i p. Sitowskiej wyruszyli nad Głomię. Celem wyprawy było zapoznanie się ze stanem „złotowskiego ” odcinka Głomi.
Pan Adam Pulit, zaprzyjaźniony leśniczy z Nadleśnictwa Złotów zaproponował nam wzięcie udziału w ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej organizowanym przez Klub Gaja pt. ”Zadoptuj rzekę”. Bardzo nam się spodobał ten projekt i postanowiliśmy wziąć w min udział. Odcinek Głomi przepływający przez nasze miasto będzie właśnie fragmentem który, zaadoptujemy. Na II piętrze w naszej szkole wywieszona jest gazetka ścienna informująca o tym programie. Klub Gaja przesłał nam piękne plakaty, które właśnie tam wyeksponowaliśmy.

|